Ako sa starať o tašky PacaPod


Naše milé zákazníčky, milí zákazníci,

v tomto texte nájdete informácie, ako sa starať o vašu prebaľovaciu tašku, aby vám slúžila čo najdlhšie a bola dlho krásna.

A pokiaľ sa rozhodujete, akú prebaľovaciu tašku si kúpiť, máme pre vás pár tipov,ktorými sa môžete pri výbere riadiť:

 • zvážte, kto bude prebaľovaciu tašku nosiť. Ak ste nízkej postavy, vyberte si ľahkú menšiu tašku. Máte problémy s chrbtom? Zaobstarajte si prebaľovací batoh. Máte rada elegantné tašky a občas potrebujete voľné ruky? Máme tašky, ktoré jedným ťahom premeníte na batôžtek.
 • koľko máte detí? Mamička jedináčika, alebo detí narodených s väčším časovým odstupom spravidla nepotrebuje veľkú tašku. Ak ste mama skoro-dvojčiat, zvoľte väčšiu tašku, kam sa zmestia veci pre bábätko aj batoľa.
 • celokožené tašky sú väčšinou ťažšie ako tašky z eko kože a textilu. Ale kožená kabelka je kožená kabelka :-)
 • ste skôr športový typ, alebo elegantný? Vyberte si podľa vášho zamerania, aj kočík vyberáte buď do terénu, alebo do mesta (oboje možno ťažko), rovnaké je to s prebaľovacou taškou. Tá vám ale zostane aj po tom, čo kočík vymeníte za golfky, alebo ho už nebude dieťa potrebovať vôbec.
 • a z predchádzajúceho bodu teda plynie: vyberte si takú farbu, ktorú máte rada a ktorá sa vám páči. Nemusíte nutne ladiť farbu k farbe kočíka. Aj kabelka vo farbe z opačného konca farebného spektra ako je poťah rukoväte, alebo kočíka bude vyzerať pekne a luxusne.
 • taška by vám mala padnúť do oka, pretože s kabelkou pre mamičky strávite veľa času a môžete ju využiť aj po tom, čo dieťa vyrastie z plienok - na cvičenie, do kina, do kaviarne, na cesty... Do väčšiny našich tašiek sa zmestí aj notebook.
 • vyberateľný termoobal môžete v dobe, kedy dojčíte svoje bábätko, nechať doma. Alebo si do termoobalu môžete pripraviť desiatu pre seba, alebo staršie dieťa. Nezabudnite, že termoobal je možné samostatne zavesiť na madlo kočíka.
 • prebaľovací organizér je skvelá vec na krátke vychádzky. Aj ten je možné používať samostatne, alebo ho zavesiť na madlo vedľa tašky. Máte potom viac miesta v samotnej kabelke.       
 •  

A teraz k oficiálnej časti: Pred použitím vybaľte výrobok z plastového obalu, pri najnovších produktoch môžete tento obal vhodiť do bioodpadu, ale v každom prípade ho odstráňte z dosahu detí! Tašky dodávame zložené, aby sme „nevozili vzduch“. Šetríme tým nielen náklady na dopravu, ale hlavne prírodu! Odstráňte aj papierové ceduľky. Akékoľvek prívesky a karabínky, ktoré sú súčasťou výrobku, nie sú určené ako hračky pre deti. Taška je určená pre rodičov, pre deti máme v našom e-shope iné veci :-).

Na zakúpený výrobok sa vzťahuje záručná doba 24 mesiacov na preukázateľné výrobné a technologické vady. Tieto vady sa spravidla prejavia už pri krátkodobom používaní výrobku. Záruka sa nevzťahuje na opotrebenie spôsobené obvyklým užívaním výrobku, na závady vzniknuté v dôsledku zlej údržby či ošetrenia výrobku, na závady vzniknuté nesprávnym používaním, mechanické poškodenie výrobku, na výrobok, ktorý bol akýmkoľvek spôsobom upravený, alebo opravený samotným zákazníkom. Životnosť výrobku závisí od spôsobu a intenzity jeho používania, to znamená, že pri intenzívnom, alebo nesprávnom používaní môže byť životnosť výrobku kratšia ako záručná doba.

Ak chcete zachovať čo najlepší vzhľad vašej prebaľovacej tašky, treba vziať do úvahy účel, materiálové zloženie a spôsob ošetrenia.

Pokyny na údržbu výrobku:

 • Hladké usne - výrobok zbavte nečistôt vlhkou handričkou a vysušte suchou handričkou. Použite vhodný krém na dočistenie a impregnáciu. Pred použitím krému a impregnácie vyskúšajte jeho vplyv na useň na málo exponovanom mieste, počkajte aspoň 30 minút pred použitím krému na celú kabelku. Na niektorých kožených výrobkoch sa môže vplyvom počasia alebo užívania objaviť zmeny na materiáli a farbe, tieto nie sú dôvodom na reklamáciu. Useň nie je vodeodolný a nepremokavý materiál. Ide o prírodný materiál.
 • Syntetické materiály - výrobok zbavte nečistôt vlhkou handričkou a vysušte suchou handričkou. Môžete použiť malé množstvo jemného tekutého pracieho prostriedku rozpusteného v teplej vode.
 • Textilné materiály a tašky potiahnuté PVA fóliou - výrobok zbavte nečistôt vlhkou handričkou, alebo vhodnými prostriedkami na textil, ktoré ho čistia a impregnujú. Vysušte dosucha.
 • Pokiaľ sa v taške rozleje tekutina, okamžite ju vysušte a utrite vlhkou handričkou.
 • Prebaľovaciu podložku je možné vyprať v práčke - program na jemnú bielizeň, žmýkať pri veľmi nízkych otáčkach a nechať odkvapkať a vyschnúť.
 • Prebaľovacie tašky, termoobaly ani organizéry neperte v práčke, nebielte, nežmýkajte a nevystavujte priamemu slnku a ohňu - mohli by zhorieť a to by bola škoda.